Pakistan: delegalizacja 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych

Do zaprzestania transmisji zostały wezwane takie kanały jak Catholic Tv, należący do diecezji w Lahaurze, czy inne kierowane przez wspólnoty protestanckie, jak Isaac Tv, Gawahi Tv, God Bless Tv.

Pakistańskie władze uznały za nielegalne 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych. Nadawały one do tej pory w języku urdu, używanym obecnie przez ponad 50 milionów ludzi na subkontynencie indyjskim, a ponad milion poza Azją. Do zaprzestania transmisji zostały wezwane takie kanały jak Catholic Tv, należący do diecezji w Lahaurze, czy inne kierowane przez wspólnoty protestanckie, jak Isaac Tv, Gawahi Tv, God Bless Tv.

„W ten sposób głoszenie Dobrej Nowiny staje się nielegalne” – tak rządową decyzję skomentował w wypowiedzi dla agencji Fides pakistański kamilianin o. Mushtaq Anjum, rzeczoznawca od spraw komunikacji i mass-mediów: Przypomniał on, że w ostatnich latach wspólnoty chrześcijańskie doprowadziły z dużym wysiłkiem do powstania stacji przekazujących treści religijne za pośrednictwem telewizji kablowej bądź przez internet. Zwrócił uwagę, że chrześcijanie nie mogą nadawać żadnego programu w telewizji publicznej. Dlatego uważa obecną dyrektywę za „kolejne prawo wymierzone w nie-muzułmanów”.

Zakonnik zaapelował do władz o zmianę decyzji, prosząc ministra Kamrana Michaela, który jest chrześcijaninem, o poparcie jego apelu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.