Muzułmanie w miejscu śmierci męczennika

Pięcioosobowa delegacja kairskiego uniwersytetu Al Azhar udała się 26 października z wizytą do francuskiego miasta Saint-Étienne-du-Rouvray.

Przedstawiciele uczelni, będącej najwyższym autorytetem islamu sunnickiego, odwiedzili kościół, gdzie islamiści zamordowali w lipcu ks. Jacquesa Hamela odprawiającego Mszę. Odbyło się to w ramach inicjatywy „Karawana Pokoju”, podjętej przez Radę Uczonych Muzułmańskich.

Na czele delegacji stanął prof. Oussama Nabil, dyrektor studiów francuskojęzycznych na uniwersytecie Al Azhar. Założył on na nim w ub. r. obserwatorium mające zwalczać szerzenie idei ekstremistycznych w świecie muzułmańskim. Islamski uczony powiedział jednemu z francuskich dzienników: „Bałem się, że w Saint-Étienne-du-Rouvray spotkam się z uczuciami nienawiści i chęcią zemsty, spotkałem natomiast ducha braterstwa i miłości mimo tego, co tam przeżyto”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.