Nigeria: Kościół obawia się nowych ataków

„Ludzie boją się, że zamach może zapoczątkować serię ataków islamskich fundamentalistów Boko Haram koło Bożego Narodzenia” – powiedział ks. Gideon Obasogie z diecezji Maiduguri w nigeryjskim stanie Borno, odnosząc się do niedzielnych wydarzeń w tym mieście.

11 grudnia terroryści użyli tam dwóch siedmioletnich dziewczynek z przyczepionymi bombami, które eksplodowały na głównym targowisku. Islamska organizacja, zdaniem duchownego, może w podobny sposób brać odwet za odbicie przez wojska rządowe niektórych z północnych części kraju, próbując pokazać, że dalej ma siłę do walki.

Tymczasem w innym nigeryjskim stanie Kaduna biskupi wskazali na ostatnie ataki muzułmańskich pasterzy z plemienia Fulani na wioski chrześcijańskie. Według danych Kościoła katolickiego podczas tych napadów zabito już ponad 800 wyznawców Chrystusa. Hierarchowie podkreślili przy tym, że najbardziej chrześcijańską, a jednocześnie najskuteczniejszą odpowiedź na takie wydarzenia stanowi miłość nieprzyjaciół. Do stałej modlitwy i dbania o bliską relację z Jezusem jako reakcji na prześladowania nawoływał m.in. bp Matthew Hassan Kukah, ordynariusz diecezji Sokoto.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.