Interkomunia z luteranami?

Kard. Kasper ma na nią nadzieję w szczególnych przypadkach.

Prymat Piotrowy napotyka u niekatolików silne opory natury emocjonalnej. W ich przełamaniu służą osobiste spotkania. A na tym polu Franciszek jest bardzo skuteczny – zauważa kard. Walter Kasper. Przez wiele lat stał on na czele Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Z tej perspektywy ocenia on zaangażowanie Franciszka w rozpoczęte już obchody 500-lecia reformacji. Zastrzega on, że w żadnym wypadku nie chodzi tu o świętowanie, lecz o wyznanie wspólnego grzechu podziałów oraz o celebrowanie tej jedności, którą daje nam chrzest.

Odnosząc się do zapowiedzianych już przez kard. Kocha prac nad wspólną katolicko-luterańską deklaracją o Kościele, Eucharystii i posłudze duchownej, „teolog Papieża” zauważył, że dobrym punktem wyjścia mógłby być dokument o podobnej treści opracowany już przez amerykański episkopat. Mam nadzieję, że deklaracja ta otworzy drogę do współudziału w Eucharystii w szczególnych przypadkach, zwłaszcza dla małżeństw i rodzin mieszanych – powiedział kard. Kasper.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Ajja
  14.12.2016 08:08
  Najlepszy sposób na wspólną Komunię to zachęcanie protestantów, by zostali katolikami. Co to za kardynał, który zamiast pokazywać innowiercom piękno swojej religii woli tworzyć kwadraturę koła?
 • Zaba_na_Rowerze
  14.12.2016 13:41
  Krok za krokiem, katolicyzm zmienia się w protestantyzm. Ofiara Mszy św, stała się ucztą i braterskim spotkaniem, teraz czas by msza stała się ledwie upamiętnieniem pewnego wydarzenia. Czy jest jeszcze coś świętego w katolicyzmie, czego nie poświecono na ołtarzu ekumenizmu?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.