Apel o pomoc prześladowanym chrześcijanom

Apel o aktywne zaangażowanie się w walkę z prześladowaniami wyznawców Chrystusa na świecie wystosował do ministra spraw zagranicznych Austrii tamtejszy Związek Stowarzyszeń Katolickich.

Chodzi o włączenie tej kwestii w porządek prac podczas prezydencji alpejskiego kraju w OBWE, która rozpocznie się wraz z nowym rokiem 1 stycznia 2017, a jej priorytetem ma być ochrona praw człowieka, w tym wolności wyznania. W tekście wezwania wydarzenia ostatnich dwóch lat zostały określone jako „najgorsze w historii Kościoła”. Rząd zaproszono więc do wykorzystania możliwości, jaką daje przewodnictwo międzynarodowej organizacji, do podjęcia roli lidera w opozycji względem prześladowań oraz do „zagwarantowania, że ów problem stanie się głównym zmartwieniem europejskiej polityki”. Ten sam apel wystosowano również do Jána Figela, słowackiego polityka nominowanego na specjalnego reprezentanta UE ds. wolności religijnej na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.