DR Konga: Napady na kościół i seminarium

Z Demokratycznej Republice Konga napływają wciąż nowe wiadomości, potwierdzające niepokój o panującą tam sytuację, jaki wyraził 19 lutego Ojciec Święty po niedzielnej modlitwie Anioł Pański.

Wczoraj rano w stolicy tego kraju, Kinszasie, kilkunastu nieznanych młodych ludzi splądrowało kościół parafialny św. Dominika. Zniszczyli ławki, sprofanowali tabernakulum i ołtarz. Jak zeznaje tamtejszy proboszcz, grupa przybyła z plecakami, aby zabrać cenne przedmioty. Kongijski rząd potępił atak na parafię, wyrażając opinię, że miał on motywy polityczne.

Natomiast przedwczoraj, 18 lutego, we wspomnianej po papieskiej modlitwie Anioł Pański kongijskiej prowincji Kasai Centralne bojówkarze z oddziałów zabitego w sierpniu ub. r. przez siły bezpieczeństwa wodza plemiennego Kamwiny Nsapu napadły na Wyższe Seminarium Duchowne w mieście Kananga. „Wyłamali drzwi pokoi i zniszczyli wszystko, co było w środku” – powiedział jego rektor, ks. Richard Kitenge w wywiadzie dla Radia Okapi. Po trwających przez godzinę walkach wojsko uwolniło seminarium z rąk bojówkarzy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.