Modlitwy ekumeniczne z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich

W stolicy Włoch oraz w 34 innych miastach naszego kontynentu sieć chrześcijańskich Wspólnot i Ruchów „Razem dla Europy” organizuje międzywyznaniowe czuwania modlitewne przed rocznicą podpisania Traktatów Rzymskich.

Zaplanowano je na wieczór 24 marca, czyli w dniu, kiedy przybywających do Wiecznego Miasta na uroczystości szefów rządów i państw członkowskich UE przyjmie Papież. Inicjatywa ekumenicznego spotkania ma na celu danie świadectwa o możliwości budowania zgody i jedności na Starym Lądzie.

Podpisane 60 lat temu Traktaty Rzymskie stanowiły jeden z ważniejszych kroków na drodze integracji europejskiej. Proces ten doprowadził do powstania Unii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.