Papież z patriarchą razem w Egipcie?

Od początku pontyfikatu Franciszka spotkali się już sześciokrotnie.

Prawosławny patriarcha Konstantynopola mógłby towarzyszyć Papieżowi w jego planowanej na koniec miesiąca podróży do Egiptu.  Bartłomiej ujawnił to na wielkanocnym spotkaniu w swej siedzibie patriarchalnej w Stambule. Informując swych gości o liście z życzeniami świątecznymi, otrzymanym od Franciszka, przypomniał, że od początku jego pontyfikatu spotkał się z nim już sześciokrotnie i wyraził nadzieję, że jeszcze się zobaczą.

„Okazja do tego mogłaby być bardzo bliska – powiedział Patriarcha Ekumeniczny. – Ja tak samo jak on zostałem zaproszony na uniwersytet Al Azhar w Kairze i 28 kwietnia mógłbym tam być razem z Papieżem Franciszkiem”. Komentatorzy niespodziewanej zapowiedzi Bartłomieja uważają, że jego ewentualny udział w wizycie Ojca Świętego na tej muzułmańskiej uczelni nadałby temu historycznemu wydarzeniu charakter jeszcze bardziej wyjątkowy.

«« | « | 1 | » | »»
 • xwl
  18.04.2017 23:30
  xwl
  Avvenire przekazało dziś informację, że Bartłomiej I potwierdził swoją obecność w Kairze: https://www.avvenire.it/papa/pagine/papa-francesco-egitto-con-bartolomeo-e-tawadros-ecumenismo
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.