Tawadros II z radością przywita papieża Franciszka

Zdaniem Tawadrosa Ojciec Święty „to rzeczywiście świadek pokoju i prawdy; gdziekolwiek idzie, staje się rzecznikiem wszystkich najsłabszych i cierpiących na świecie.

„Kościół żyje i tworzy się na trzech fundamentach: potu, łez i krwi” – powiedział patriarcha koptyjski Tawadros, wspominając ataki z Niedzieli Palmowej na chrześcijańskie świątynie w Tancie i w Aleksandrii. Jego wypowiedź dla włoskiej agencji katolickiej SIR odnosiła się również do łączącego wszystkich wyznawców Chrystusa „ekumenizmu krwi”. Tego terminu użył wcześniej Papież Franciszek, który ma odwiedzić Egipt pod koniec kwietnia.

Zwierzchnik największej tamtejszej wspólnoty wyznawców Chrystusa mówił o swoim oczekiwaniu na wizytę Biskupa Rzymu w owym północnoafrykańskim kraju. Zdaniem Tawadrosa Ojciec Święty „to rzeczywiście świadek pokoju i prawdy; gdziekolwiek idzie, staje się rzecznikiem wszystkich najsłabszych i cierpiących na świecie. Jego podróż jest ważna, aby przekazać całej ziemi wiadomość: «Egipt nadal stanowi oazę bezpieczeństwa i pokoju»” – podkreślił koptyjski patriarcha, przypominając szczególne spotkania, w jakich Papież weźmie udział, spędzając w tym kraju tylko dwa dni. Chodzi tu o wizytę u prezydenta, konferencję w sunnickim uniwersytecie Al-Azhar oraz wydarzenia, w których mają uczestniczyć miejscowi chrześcijanie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.