Patriarchat Moskiewski o zbliżającej się wizycie kard. Parolina

W trakcie zbliżającej się wizyty watykańskiego sekretarza stanu kard. Pietro Parolina w Rosji omówiona zostanie sytuacja na Ukrainie, a także inne problemy związane z relacjami prawosławno-katolickimi.

Nie będzie poruszany temat ewentualnego przyjazdu papieża Franciszka do Moskwy. Poinformował o tym sekretarz Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego ks. Stefan Igumnow.

Ks. Igumnow zaznaczył, że "periodyczne", jak się wyraził, "destrukcyjne działania grekokatolików na Ukrainie mają wpływ na relacje prawosławno-katolickie". Patriarchat Moskiewski docenia stanowisko Watykanu, nie pozwalające na wmieszanie go w eskalację konfliktu ukraińskiego i wyprowadzenie tego konfliktu na płaszczyznę ściśle religijną.

Podkreślił aktywizację relacji prawosławno-katolickich po ubiegłorocznym spotkaniu Cyryla I z Franciszkiem. Jego zdaniem dwa największe Kościoły chrześcijańskie: rzymskokatolicki i rosyjski prawosławny, nie obawiają się występować w sprawach obrony tradycyjnych wartości moralnych oraz chrześcijan w różnych zapalnych punktach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Wspólne stanowisko katolików i prawosławnych w tych i innych kwestiach, decydujących o losach ludzkości, może pomóc w ich rozwiązaniu.

Powołując się na wypowiedź kard. Parolina o jego nadchodzącej wizycie w Rosji, ks. Igumnow potwierdził stanowisko, że sprawa przyjazdu Papieża Franciszka do tego kraju nie będzie poruszana.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL