Dzisiaj przypada Pamiątka Reformacji

Dzisiaj przypada Pamiątka Reformacji. Dokładnie 500 lat temu - 31 października 1517 roku - do drzwi kościoła w Wittenberdze augustiański mnich Marcin Luter przybił swoje 95 tez.

Sprzeciwiał się w nich m.in. powszechnej wówczas sprzedaży odpustów. Obchody jubileuszu mają wymiar ekumeniczny - rozpoczęły się już rok temu modlitwą w szwedzkim Lund, w której wziął udział papież Franciszek. 

Ks. Marcin Kotas, proboszcz poznańskiej parafii ewangelicko-augsburskiej podkreśla, że jubileusz jest okazją do spojrzenia zarówno na przeszłość, teraźniejszość, jak i na przyszłość. Jubileusz 500-lecia Reformacji to też okazja do zadania pytania o to, czy obecnie poszczególne Kościoły chrześcijańskie zbliżają czy oddalają się od siebie. Warto podkreślić, że Poznań był prawie od samego początku dość silnym ośrodkiem ruchów reformacyjnych w Polsce. Współcześnie za to w stolicy Wielkopolski prężnie rozwija się ruch ekumeniczny. Dlatego też taki charakter będzie dzisiejsze, uroczyste nabożeństwo z okazji 500-lecia Reformacji. W modlitwie w luterańskim kościele pw. Łaski Bożej ma wziąć udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, a zarazem przewodniczący KEP. Początek nabożeństwa o godzinie 18.00.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.