"Prześladowania mniejszości religijnych zgodne z prawem"

Coraz trudniejsza staje się sytuacja mniejszości religijnych w Nepalu.

W kraju, w którym większość stanowią wyznawcy hinduizmu, chrześcijanie, muzułmanie i buddyści są spychani na margines i doświadczają wielu niesprawiedliwości. Wolność religijną w znacznym stopniu ograniczyła ustawa z 2017 roku przewidująca karę m.in. za nawrócenie na inną religię, czy za działalność misyjną.

Sytuacja chrześcijan, których jest w Nepalu około 2 milionów, od lat pogarsza się. Znanych jest wiele przypadków, w których trafiają oni do więzień za swoje przekonania. Jednym z wielu problemów są ograniczenia dotyczące pochówków. Rząd nie zgadza się na przekazanie terenów na cmentarze chrześcijańskie, co już niejednokrotnie doprowadzało do wykopywania szczątek przez radykalnych hinduistów, którzy zanosili je do domów krewnych zmarłych lub pozostawiali porzucone na drodze. Chrześcijanie zmuszeni są często do potajemnego chowania zmarłych w lasach.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.