4 tys. chrześcijańskich rodzin wróciło do Mosulu

Obrócone w proch miasto wita swoich prawowitych mieszkańców.

Ponad cztery tysiące chrześcijańskich rodzin wróciło do wyzwolonego z rąk islamskich terrorystów Mosulu. Jak zaznaczył gubernator Ninwy Nawfal Hamadi, w Irbilu pozostaje już tylko niewielka liczba uchodźców, którzy powrócą do tej północno irackiej prowincji z końcem bieżącego roku akademickiego.

Mosul został wyzwolony 10 lipca 2017 r., kiedy to premier Iraku ogłosił zwycięstwo nad siłami tzw. Państwa Islamskiego. Po około trzyletnim panowaniu terrorystów, obrócone w proch miasto wita swoich prawowitych mieszkańców. Przez czas walk znaleźli oni schronienie m.in. w  pół-autonomicznym Regionie Kurdystanu.

Problemem z jakim zmagali się mieszkańcy jeszcze w ubiegłym miesiącu były ciała zabitych w trakcie działań wojennych. Możemy żyć bez elektryczności, ale rząd musi uprzątnąć zwłoki – mówili mieszkańcy. Irackie władze zadeklarowały, że w Mosulu nie ma już ani jednego ciała cywila. Z ruin wydobyto ich ponad 2,5 tys.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.