Kończy się tydzień ekumeniczny na Śląsku

Jednym z ostatnich punktów śląskich obchodów Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan było 25 stycznia nabożeństwo ekumeniczne we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach. Przewodniczył mu biskup pomocniczy rzymskokatolickiej archidiecezji katowickiej Gerard Bernacki.

Zwierzchnik luterańskiej diecezji katowickiej bp Tadeusz Szurman mówił w kazaniu, że ekumenizm nie jest tylko domeną grupki entuzjastów, ale wielką próbą miłości dla wszystkich chrześcijan. – Nikt nie powinien popełniać grzechu stawiania tam Bożej miłości i ograniczania Bożej łaski zbawienia do takiej czy innej grupy – stwierdził biskup.

Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, a zarazem przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Jan Gross dodał, że wprawdzie kończy się Ekumeniczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, ale nie kończy się idea ekumenizmu, bo – jak mówi hasło tegorocznego tygodnia ekumenicznego – gdzie dwóch albo trzech zebranych jest w Chrystusa, tam On jest między nimi.

- Podziwiam ks. radcę Grossa za zapał neofity, gdy chodzi o ekumenizm na śląskiej ziemi – stwierdził na zakończenie bp Bernacki.

Ostatnim punktem śląskich obchodów tygodnia ekumenicznego będzie 26 stycznia nabożeństwo w kościele ewangelickim w Goleszowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama