Początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan we Wrocławiu

Duchowni Kościoła prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego wzięli udział w Mszy św. w archikatedrze wrocławskiej, którą sprawował abp Marian Gołębiewski. 21 stycznia rozpoczęły się we Wrocławiu obchody Tygodnia Powszechnych Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W katedrze obecni byli między innymi: przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej abp Jeremiasz z Kościoła prawosławnego, przewodniczący wrocławskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej bp Ryszard Bogusz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz wielu innych gości różnych wyznań chrześcijańskich.

Bp Ryszard Bogusz wygłosił homilię, na początku której przypomniał hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Ekumenicznego zaczerpnięte z Ewangelii według św. Marka: "Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę.". Biskup Bogusz nawiązał do niedawnych Świąt Bożego Narodzenia i do tej szczególnej atmosfery radości, którą chciałoby się przedłużyć na cały rok, tak jak chciałoby się przedłużyć ekumeniczne modlitwy o jedność chrześcijan.

Wśród zasadniczych spraw dotyczących jedności bp Bogusz wymienił: wyznawanie jednej i tej samej apostolskiej wiary, zwiastowanie jednej Ewangelii, wzajemne uznanie sakramentu Wieczerzy Pańskiej, uznanie urzędu kościelnego. Wizję zjednoczonego chrześcijaństwa porównał do chrześcijańskiej rodziny.

Na zakończenie Eucharystii przemawiali przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich z Wrocławia. Tydzień Ekumeniczny we Wrocławiu zakończy nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się w niedzielę 28 stycznia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Opatrzności Bożej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...