Bielsko-Biała: Nabożeństwo ekumeniczne w katolickiej katedrze

Do wspólnego zbliżania się do Boga wezwał chrześcijan zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Paweł Anweiler w homilii wygłoszonej w katedrze w Bielsku-Białej.

Ekumeniczne nabożeństwo w katolickiej świątyni, które sprawowano 21 stycznia, było centralnym wydarzaniem Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji bielsko-żywieckiej.

Bp Anweiler przypomniał, że chrześcijanie powinni pamiętać, by się za siebie nieustannie modlić. „Dajmy się porwać modlitwie, idąc ręka w rękę, bez grama jakiejś dziwnej zazdrości” – apelował 57-letni biskup.

Biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy, przypominając słowa z encykliki Jan Pawła II „Ut unum sunt”, podkreślił, że wspólna, wytrwała modlitwa do Chrystusa wyzwala odwagę stawiana czoła bolesnej rzeczywistości podziałów i pozwala odnajdywać się we wspólnocie Kościoła ponad słabościami i ograniczeniami ludzkimi.

W ekumenicznej modlitwie udział wzięli księża dziekani dekanatów diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego, na czele z diecezjalnym referentem do spraw ekumenizmu ks. kan. Józefem Budniakiem oraz pastorzy Kościoła ewangelicko-augsburskiego z ks. radcą Janem Grossem, kierującym pracami śląskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, duchownymi luterańskimi z Białej, Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, a także ks. infułat Henryk Buszka z bielskiej parafii św. Anny Kościoła polskokatolickiego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama