Białystok: Nabożeństwo ekumeniczne w Zborze Chrześcijan Baptystów

Podczas nabożeństwa Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w Białymstoku w Zborze Chrześcijan Baptystów refleksję biblijną wygłosił ks. dr Radosław Kimsza, referent ds. ekumenicznych archidiecezji białostockiej.

Nabożeństwu, które sprawowano 23 stycznia przewodniczył pastor Chrześcijan Baptystów Ireneusz Dawidowicz. Obecni także byli: pastor Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Tomasz Wigłasz, alumni miejscowego wyższego seminarium duchownego, siostry zakonne.

„Nieustanna modlitwa i radość to stan tego, kto został owładnięty Bogiem” – powiedział ks. Kimsza, nawiązując doi hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan, który brzmi „Nieustannie się módlcie”.

„Gdyby nie można było nieustannie się modlić i nieustannie się radować, Bóg by nie kazał nam tego czynić” – mówił ks. Kimsza, który jest także członkiem Bilateralnego Zespołu Katolicko-Prawosławnego KEP.

Nabożeństwo o jedność chrześcijan z udziałem przedstawicieli innych wyznań odbędzie się (25 stycznia) także w świątyni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Białymstoku. Kazanie wygłosi tam pastor baptystów ks. Ireneusz Dawidowicz.

W ramach białostockich obchodów Tygodnia Ekumenicznego zaplanowano też trójgłos katolicko-prawosławno-protestancki pod tytułem: „Do Ojca przez Chrystusa w Duchu Świętym. Modlitwa w chrześcijańskiej tradycji wschodu i zachodu”.

«« | « | 1 | » | »»