Białystok: Nabożeństwo ekumeniczne w Zborze Chrześcijan Baptystów

Podczas nabożeństwa Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w Białymstoku w Zborze Chrześcijan Baptystów refleksję biblijną wygłosił ks. dr Radosław Kimsza, referent ds. ekumenicznych archidiecezji białostockiej.

Nabożeństwu, które sprawowano 23 stycznia przewodniczył pastor Chrześcijan Baptystów Ireneusz Dawidowicz. Obecni także byli: pastor Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Tomasz Wigłasz, alumni miejscowego wyższego seminarium duchownego, siostry zakonne.

„Nieustanna modlitwa i radość to stan tego, kto został owładnięty Bogiem” – powiedział ks. Kimsza, nawiązując doi hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan, który brzmi „Nieustannie się módlcie”.

„Gdyby nie można było nieustannie się modlić i nieustannie się radować, Bóg by nie kazał nam tego czynić” – mówił ks. Kimsza, który jest także członkiem Bilateralnego Zespołu Katolicko-Prawosławnego KEP.

Nabożeństwo o jedność chrześcijan z udziałem przedstawicieli innych wyznań odbędzie się (25 stycznia) także w świątyni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Białymstoku. Kazanie wygłosi tam pastor baptystów ks. Ireneusz Dawidowicz.

W ramach białostockich obchodów Tygodnia Ekumenicznego zaplanowano też trójgłos katolicko-prawosławno-protestancki pod tytułem: „Do Ojca przez Chrystusa w Duchu Świętym. Modlitwa w chrześcijańskiej tradycji wschodu i zachodu”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.