Częstochowa: Msza na zakończenie Tygodnia Ekumenicznego

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski przewodniczył w piątek Mszy św. w kościele rektorackim pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie. W liturgii uczestniczyli chrześcijanie z innych Kościołów.

Św. Paweł w wyjątkowo piękny sposób ukazuje nam jedność w doktrynie jako jedność Starego i Nowego Testamentu, w wydarzeniu nawrócenia doświadczył jedności Chrystusa i Kościoła. Bez nawrócenia nas samych, naszych serc, nie możemy mówić o pełni jedności” – podkreślił metropolita częstochowski.

Hierarcha podkreślił, że współczesny świat potrzebuje jedności uczniów Chrystusa. „Widzimy dzisiaj organizujący się laicyzm, szalone odchodzenie od sacrum, odchodzenie od jedności, odchodzenie człowieka od Boga, rozumu od wiary. Gdy żyjemy w takim świecie musi być jedność chrześcijan. Nie może być miejsca dla rozbicia i braku jedności chrześcijan” – apelował abp Nowak.

Po homilii przedstawiciele różnych Kościołów wspólnie modlili się o jedność chrześcijan. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele Kościoła polskokatolickiego - bp Jerzy Szotmiller ordynariusz diecezji krakowsko-częstochowskiej; Kościoła prawosławnego - ks. kan. Mirosław Drabiuk, proboszcz parafii pw. Cudotwórczej Częstochowskiej Ikony Matki Boskiej w Częstochowie i Kościoła ewangelicko-augsburskiego ks. dr Marcin Hintz proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie.

«« | « | 1 | » | »»