Jerozolima: Anglikanie wobec „fałszywej Ewangelii seksualnej niemoralności”

Uznanie chrześcijańskiej wizji małżeństwa między mężczyzną i kobietą oraz zasad moralnych wierności małżeńskiej to jeden z punktów ogłoszonej 29 czerwca Deklaracji Jerozolimskiej.

W mieście śmierci i zmartwychwstania Chrystusa podpisali ją wszyscy uczestnicy trwającej tam od 22 do 29 czerwca Globalnej Konferencji ds. Przyszłości Kościoła Anglikańskiego (Global Anglican Future Conference, GAFCON).

W spotkaniu wzięło udział 1148 duchownych i świeckich anglikanów – w tym 291 biskupów – głównie z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Ostrzegli oni przed szerzeniem w niektórych Kościołach anglikańskich „fałszywej Ewangelii seksualnej niemoralności”. Zawiązali „bractwo wyznających anglikanów”. Nie chcą przez to zrywać ze Wspólnotą Anglikańską, ale pragną bronić wierności autentycznym zasadom anglikanizmu, zgodnym ze Słowem Bożym, nauczaniem Ojców Kościoła i pierwszych Soborów Powszechnych. Utworzono też specjalną radę prymasów anglikańskich. Na razie w jej skład wchodzi ich sześciu – mianowicie z Kenii, Nigerii, Rwandy, Ugandy oraz Afryki Południowej i Zachodniej.

«« | « | 1 | » | »»