Nepalscy chrześcijanie wezwani do jedności

Rosnąca, pomimo trudności powodowanych przez surowe prawo, wspólnota chrześcijańska w Nepalu podejmuje starania, aby pracować wspólnie w głoszeniu Ewangelii.

Chrześcijanie różnych wyznań podjęli współpracę w dziele świadczenia o Bożej miłości – podkreśla sekretarz generalny Narodowej Rady Kościołów w Nepalu (NCCN). Poprzez wspólną modlitwę i przezwyciężanie podziałów chcą wspólnie pracować na rzecz głoszenia Ewangelii.

Pomocą w tym przedsięwzięciu stał się zorganizowany w ostatnich dniach w Katmandu kurs formacji ekumenicznej. Ochrzczeni są wezwani do bycia świadkami jedności w multireligijnym społeczeństwie – tak brzmiał temat przewodni tego wydarzenia. Około 90 uczestników wzięło udział w warsztatach z przywództwa i towarzyszenia we wspólnotach. Podczas spotkania podkreślono wagę formacji biblijno-teologicznej i ekumenicznej pośród chrześcijan w Nepalu.

Pomimo surowego prawa, które zabrania zmiany wiary, chrześcijaństwo mocno rozwinęło się w tym kraju w ciągu ostatnich 20 lat. Wyznawcy Chrystusa stanowią ok. 1,5 proc. tego 29-milionowego społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.