Rosnąca, pomimo trudności powodowanych przez surowe prawo, wspólnota chrześcijańska w Nepalu podejmuje starania, aby pracować wspólnie w głoszeniu Ewangelii.
Chrześcijanie różnych wyznań podjęli współpracę w dziele świadczenia o Bożej miłości – podkreśla sekretarz generalny Narodowej Rady Kościołów w Nepalu (NCCN). Poprzez wspólną modlitwę i przezwyciężanie podziałów chcą wspólnie pracować na rzecz głoszenia Ewangelii.
Pomocą w tym przedsięwzięciu stał się zorganizowany w ostatnich dniach w Katmandu kurs formacji ekumenicznej. Ochrzczeni są wezwani do bycia świadkami jedności w multireligijnym społeczeństwie – tak brzmiał temat przewodni tego wydarzenia. Około 90 uczestników wzięło udział w warsztatach z przywództwa i towarzyszenia we wspólnotach. Podczas spotkania podkreślono wagę formacji biblijno-teologicznej i ekumenicznej pośród chrześcijan w Nepalu.
Pomimo surowego prawa, które zabrania zmiany wiary, chrześcijaństwo mocno rozwinęło się w tym kraju w ciągu ostatnich 20 lat. Wyznawcy Chrystusa stanowią ok. 1,5 proc. tego 29-milionowego społeczeństwa.
Sąd Okręgowy uchylił pierwszy wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.
Policja reżimu Ortegi-Murillo zmobilizuje 14 000 funkcjonariuszy.
Nie kanonów, nie skuteczności, nie uczuć, ale właśnie sumienia.
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.
Wielki Tydzień jest dla nich szczególnie istotnym okresem liturgicznym.