Odkrywanie radości dzięki ubogim

Mówił o tym br. Alois - przeor Wspólnoty z Taizé.

Spotkanie z ludźmi pozbawionymi perspektyw życiowych, chorymi, bezdomnymi lub obcymi pozwala nam spotykać Chrystusa i zaznać prawdziwej radości - podkreślił przeor Wspólnoty z Taizé. Podczas cotygodniowego spotkania z młodzieżą z 72 krajów świata br. Alois wskazał, że radość ta wypływa z przynależności do Boga, który nas wzywa, byśmy nie osiedli w naszej wygodzie.

Przeor Taizé zaznaczył, że radość otwiera nas na innych. Jest silniejsza niż strach przed niestabilnością, nieznanym, obcokrajowcem. Jest źródłem nadziei, aby wytrwać w ufności, że miłość Boga będzie miała ostatnie słowo. Jak zauważa ks. Jacek Froniewski z Wrocławia, radość ta otwiera nas także na Boże przebaczenie i pojednanie.

Uczenie tego pojednania dokonuje się przez wspólną modlitwę, ale także przez poznawanie siebie nawzajem. Wielu ludzi odkrywa, że ich serce potrzebuje pojednania – powiedział ks. Froniewski.

Na zakończenie wieczornego spotkania młody Afrykańczyk, Ricardo zaprosił obecnych na kolejny etap pielgrzymki zaufania. Będzie on miał miejsce w dniach 25-29 września 2019 r. w Kapsztadzie, w Republice Południowej Afryki, na zaproszenie tamtejszych Kościołów. Wiele miejsca zajmie tam modlitwa w intencji pokoju i pojednania.

«« | « | 1 | » | »»