Irlandia: poradnie katolickie pomogą także parom LGBT

Decyzję taką podjęto w wyniku nacisku rządu Irlandii, który zagroził placówkom katolickim obcięciem dotacji.

W wyniku nacisku rządu katolickie ośrodki Accord w tym kraju podjęły decyzję o udzielaniu porad także parom jednopłciowym. Dotychczas w takich przypadkach odmawiano prowadzenia poradnictwa, argumentując niezgodnością wybranego przez pary sposobu życia z zasadami  moralnymi uznawanymi przez Kościół katolicki. 

Kwota przewidzianych dotacji ma w tym roku wynieść ponad 1,6 mln. euro.

To kolejny akt presji wywieranej przez rząd na kościelne instytucje. W połowie czerwca pojawiła się informacja, że rząd oczekuje od szpitali katolickich, że będzie w nich wykonywana aborcja. Jak stwierdził premier Irlandii, klauzula sumienia jest przewidziana, ale dotyczyć ma pracowników medycznych, nie instytucji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie... Pobieranie...
  • Fr
    27.07.2018 14:03
    Proszę o nieużywanie propagandowego lewicowego skrótu LGBT (z różnymi rozwinięciami). Trzeba jasno mówić o grzechu sodomskim, gejach, lesbijkach, itp.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.