Łódź: pożegnanie luterańskiego bp. Cieślara

W Łodzi pożegnano zwierzchnika diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, bp. Mieczysława Cieślara. 18 kwietnia zginął on w wypadku samochodowym. Miał 60 lat.

W uroczystościach wziął udział abp Władysław Ziółek. Metropolita łódzki podkreślił, że bp Cieślar „był przykładem ewangelicznego sługi czuwającego, sługi zapracowanego i zatroskanego. W sposobie bycia ujmował swoją wielką kulturą, która bez wątpienia miała źródło w umiłowaniu słowa Bożego” – powiedział abp Ziółek.

Uroczystościom żałobnym bp. Cieślara przewodniczył w kościele św. Mateusza bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.