Rep. Środkowoafrykańska – znowu zaatakowano obóz uchodźców

Tym razem zaatakowano ośrodek w Ippy w południowo-wschodniej części tego kraju.

W Republice Środkowoafrykańskiej doszło do kolejnego ataku na obóz dla uchodźców, nad którym opiekę sprawuje Kościół katolicki. Tym razem zaatakowano ośrodek w Ippy w południowo-wschodniej części tego kraju.

Jak podaje agencja Fides uchodźcy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety i dzieci, którzy zebrali się wokół kościoła św. Ksawerego zostali zaatakowani i ostrzelani przez uzbrojoną grupę rebeliantów (Unité pour la Paix en Centrafrique). Musieli chronić się ucieczką do lasu. I tym razem do ataku doszło w obecności tzw. Błękitnych Hełmów, czyli wojsk Organizacji Narodów Zjednoczonych, które nie reagowały na toczące się wydarzenia. Jak na razie nie znana jest liczba ofiar.

Jeden z lokalnych działaczy na rzecz pokoju komentując to zachowanie stwierdził, że mieszkańcy Republiki Środkowoafrykańskiej zostali opuszczeni i pozostawieni swojemu losowi.

Przypomnijmy, że ta sama grupa rebeliancka, która zaatakowała uchodźców w Ippy w połowie listopada dokonała masakry na uchodźcach w Alindao, gdzie zginęło co najmniej 60 osób.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
  • czloax
    06.12.2018 16:56
    Po co ci żołnierze ONZ? W Rwandzie podobnie nie bronili Tootsie. Trupy splywaly masowo rzekami. Jeśli ich za mało, dać więcej i zaprowadzić porządek. Słabo uzbrojeni? Dozbroić. Bojazliwi generałowie? Wymienić na prawdziwych zawodowców.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.