Ekumeniczny list prymasów Irlandii

Przypominają w nim słowa papieża Franciszka z ośrodka dla bezdomnych w Dublinie.

Wspólny list otwarty do wiernych z okazji świąt Bożego Narodzenia skierowali dwaj arcybiskupi prymasowskiej stolicy Armagh w Irlandii: katolicki Eamon Martin oraz anglikański Richard Clarke. Przypominają w nim słowa Papieża Franciszka w kapucyńskim ośrodku dla bezdomnych w Dublinie: „Dla nich każdy z was będzie Jezusem Chrystusem”.

Głównym motywem przesłania jest temat domu. Obaj hierarchowie wzywają adresatów przesłania do refleksji: „Pomyśl przez chwilę, czym byłoby Boże Narodzenie bez domu. Bez schronienia, stojąc na zewnątrz w zimnie, samotnie, na ulicy”. A taka jest codzienna rzeczywistość wielu osób w Irlandii, które pozostają dzisiaj bez dachu nad głową. Arcybiskupi wzywają, aby nie uśpić swojej czujności statystykami na temat mieszkań oraz bezdomnych, ponieważ one zaciemniają rzeczywistość niepokoju oraz niedostatku konkretnych ludzi.

Odnosząc się do Ewangelii podkreślają, że Jezus utożsamiał się z tymi, którzy byli bezdomni, a sam przez wiekszą część swojej posługi był wędrownym kaznodzieją. Przypominają, że również na początku swojego życia – jak opowiadają Ewangelie – Jezus urodził się w stajence i został złożony w żłobie, a nie w cieple jakiegoś domu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.