Spotkanie abp. Szewczuka z patriarchą Bartłomiejem

Doszło do niego w watykańskim Domy św. Marty.

W Domu św. Marty w Watykanie odbyło się spotkanie zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp. Światosława Szewczuka z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem.

W czasie rozmów Bartłomiej wytłumaczył decyzję o przyznaniu autokefalii Ukraińskiej Cerkwi prawosławnej oraz wyraził uznanie dla otwartości ekumenicznej ukraińskich grekokatolików.

Abp Szewczuk, odnosząc się do nadania autokefalii Ukraińskiej Cerkwii, wyraził nadzieję, że ten fakt przyczyni się do umocnienia i ułatwienia dialogu ekumenicznego na Ukrainie, gdyż partnerem rozmów staje się teraz lokalna wspólnota prawosławna. Podkreślił także duży wkład katolickich Kościołów wschodnich w ukazywanie powszechności Kościoła. Obaj hierarchowie zwrócili uwagę na potrzebę utworzenia komisji mieszanej między Cerkwią prawosławną a katolickimi Kościołami wschodnimi, która mogłaby się przyczynić do pogłębienia dialogu ekumenicznego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.