Cyryl chwali Benedykta XVI

Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Cyryl wyraził uznanie dla papieża za jego stanowisko w sprawach moralności.

Postawa obecnego papieża „jest okazją do optymizmu” - powiedział patriarcha moskiewski. Jego zdaniem „pełna zgodność Kościoła katolickiego i prawosławnego w wielu kwestiach publicznych i moralnych umożliwiają wspólne podkreślanie wartości chrześcijańskich, zwłaszcza na forum organizacji międzynarodowych”.

Jednocześnie Cyryl I wyraził opinię, że od drugiej połowy XX wieku w Kościele katolickim dają o sobie coraz silniej znać tendencje liberalne, co napawa troską prawosławie. Ten rozwój sytuacji powoduje, że Benedykt XVI jest ciągle krytykowany przez liberalnych teologów i media zachodnie.

Jako „bardzo niebezpieczne” określił Cyryl I stanowisko Kościołów protestanckich w stosunku do homoseksualizmu. Negatywnie ocenił także ordynację kobiet, praktykowaną w niektórych Kościołach tradycji ewangelickiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.