Aleppo: modlitwa o pokój w Syrii

W odbudowanej katedrze ormiańsko-katolickiej w Aleppo została odprawiona Msza w intencji pokoju w Syrii.

Obecni byli biskupi katoliccy wszystkich obrządków oraz prawosławni. Uroczystości przewodniczył zwierzchnik miejscowej wspólnoty ormiańskiej, abp Boutros Marayati. Modlitwa wyrażała pragnienie spojrzenia z nadzieją w przyszłość, że pomimo różnic, chrześcijanie i muzułmanie mogą żyć razem.

Jak stwierdził chaldejski biskup Aleppo, Antoine Audo, celebracja była wspólnym świadectwem obecności, wiary oraz wytrwałości.

„Pokój jest drogą nadziei. Przeżywaliśmy ten dzień wspólnie. To są takie małe znaki nadziei, które pokazują, że Kościół jest obecny, daje świadectwo. Idzie razem ponad podziałami, niezależnie od panującej wokół przemocy – powiedział bp Audo. Abp Marayati powiedział, cytując Papież Franciszka, że chcemy budować mosty, a nie mury. Pragniemy zachęcać do uruchamiania dynamiki komunii, tworzyć ekumenizm, który daje chrześcijanom impuls do budowania jedności, klimatu wzajemnego szacunku. To wszystko zamiast podziałów, uczucia pogardy czy niechęci.“

Biskup zauważył, że poprzez toczącą się od wielu lat wojnę, dzięki działalności Caritas, ludzie odkryli prawdziwe oblicze Kościoła zaangażowanego w pomoc biednym, w tworzenie atmosfery szacunku i dialogu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ALEPPO, SYRIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.