Abp Gądecki przekazał życzenia wiernym Kościoła prawosławnego

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki przekazał życzenia z okazji obchodzonych świąt Bożego Narodzenia wiernym Kościoła prawosławnego na ręce zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego metropolity Sawy.

"Życzę, aby kontemplacja tajemnicy nieśmiertelnego Boga pozwoliła na nowo odkryć tajemnicę śmiertelnego człowieka, tajemnicę jego powołania do stawania się jakby sobowtórem Boga, tajemnicę pragnienia Ojca, zapisaną w każdym z nas, aby stworzenie miało udział w Bóstwie Stworzyciela" - napisał w życzeniach przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce.

Przewodniczący episkopatu Polski życzył, aby nadchodzący czas stał się przede wszystkim okazją "do podziwiania wielkiej dobroci Boga, wyrażonej w misterium Wcielonego Słowa, które swe apogeum znalazło w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa".

Abp Gądecki życzył też, aby "kontemplacja tajemnicy nieśmiertelnego Boga pozwoliła na nowo odkryć tajemnicę śmiertelnego człowieka, tajemnicę jego powołania do stawania się jakby sobowtórem Boga, tajemnicę pragnienia Ojca, zapisaną w każdym z nas, aby stworzenie miało udział w Bóstwie Stworzyciela". Życzył również, aby Nowonarodzony obdarzał wszystkich wiernych prawosławnych swoim błogosławieństwem na każdy dzień nowego roku.

«« | « | 1 | » | »»