Abp Życiński o Bartłomieju I

Osobowość naszego gościa, to piękny przykład charyzmatu – mówił o Ekumenicznym Patriarsze Konstantynopola Bartłomieju I-szym abp Józef Życiński.

Metropolita lubelski w swoim „Pasterskim kwadransie” wspominał wizytę Patriarchy Konstantynopola, który w piątek (20 sierpnia) otrzymał tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

- Cieszyłem się podczas spotkań zarówno w Cerkwi na modlitwie jak i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zapewnił abp Życiński. Hierarcha podkreślił, że dojrzałe spojrzenie Bartłomieja I-go łączy się z głębią Ewangelii.

Metropolita lubelski zauważył, że rzesze uczestników zgromadzonych w auli KUL-owskiej stanowią piękny wyraz dowartościowania działalności Patriarchy Konstantynopola oraz wsparcia dla jego inicjatyw, nie tylko ekumenicznych. Hierarcha podkreślił, że Patriarcha pomimo, iż jest człowiekiem rozległych kontaktów i laureatem wielu tytułów, to jest także człowiekiem cierpienia.

Metropolita lubelski przyznał też, że znane są przypadki kiedy rezydencje Aptriarchy obrzucono kamieniami i wybito szyby pomieszczeń gdzie mieszka.Abp Józef Życiński podkreślił, że Patriarcha Bartłomiej I na wszelkie uprzedzenia religijne nie reaguje w sposób emocjonalny, ale odpowiada, że najważniejsza jest miłość i postawę miłości stara się okazywać.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.