Austria: patriarcha Irenej za dialogiem

Za kontynuowaniem dialogu z Kościołem katolickim opowiedział się dziś przebywający w Wiedniu patriarcha Serbskiego Kościoła Prawosławnego, Irenej.

Przybył on do stolicy Austrii w związku z obchodami 150 rocznicy utworzenia w tym mieście serbskiej parafii prawosławnej. Jest to jego pierwsza wizyta zagraniczna od wyboru w styczniu br. na stolicę patriarszą w Belgradzie.

Podczas wydanego na jego cześć przyjęcia patriarcha Irenej stwierdził, że jedność chrześcijan jest koniecznością dla wszystkich. Obecnie na terenie Austrii mieszka 400 tys. prawosławnych Serbów. Jutro ich duchowy przywódca sprawować będzie liturgię eucharystyczną w obecności kard. Christopha Schönborna. Następnie sam weźmie udział w liturgii katolickiej.

W poniedziałek, 13 września patriarcha Irenej zostanie przyjęty przez prezydenta Austrii, Heinza Fischera oraz burmistrza stolicy, Michaela Häupla.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.