W nowej roli

Niedzielnym nabożeństwem, zakończył się 42. Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Ks. Jerzy Samiec, biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w czasie kazania zwrócił się do wszystkich uczestników ze słowem zachęty do bycia odważnym w działaniu i mądrego wykorzystywania czasu młodości.

W Zjeździe uczestniczyło ponad 500 młodych luteran, którzy przyjechali do Chorzowa z całej Polski. Najliczniejszą grupę wiekową reprezentowali 15-latkowie. W organizacji OZME pomagało 50 wolontariuszy, którzy przygotowywali i prowadzili program, opiekowali się całą imprezę od strony logistycznej i technicznej.

Przez 3 dni młodzież w czasie seminariów, warsztatów oraz koncertów, zmierzyła się na różne sposoby z tematem pełnionych ról w życiu w kontekście płciowości oraz miejsca w Kościele. 

- Zjazd był okazją do tego żeby każdy jego uczestnik mógł zastanowić się nad swoim miejscem w domu, Kościele i społeczeństwie, w którym żyje. Mam nadzieję, że młodzi zostali zmotywowani do tego żeby nie bać się przejmować nowych ról, zadań, które czekają ich w życiu. - podsumował ks. Grzegorz Giemza, ogólnopolski duszpasterz młodzieży.

Organizatorem Zjazdu było Centrum Misji i Ewangelizacji, Parafia w Chorzowie oraz Synodalna Komisja ds. Młodzieży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

«« | « | 1 | » | »»