Chorzów: Spotkanie młodych luteran

Już w najbliższy piątek na Górnym Śląsku odbędzie się największa impreza organizowana dla młodych luteran, czyli Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME). Każdego roku kilkuset uczestników z całego kraju spędza jeden weekend w wybranym polskim mieście. Tym razem będzie to Chorzów.

- Zjazd jest przykładem na to, że młodzieży zaangażowanej bądź też chętnej, by się zaangażować, jest sporo. Co roku prawie 1000 młodych Polaków ma ochotę przejechać prawie całą Polskę, by spotkać się ze sobą i otwarcie rozmawiać o sprawach wiary -  mówi Katarzyna Wesner-Macura, starszy pracownik ds. młodzieży Centrum Misji i Ewangelizacji.

Tegoroczne OZME pod hasłem Nowa rola rozpocznie się w piątkowy wieczór 24 września, a zakończy otwartym nabożeństwem w niedzielne popołudnie 26 września.

- Chcemy przyjrzeć się rolom kobiet i mężczyzn, które pełnimy na różnych etapach naszego życia w dzisiejszym świecie i Kościele - tłumaczy Marcin Podżorski, kierownik Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży CME.

Strona internetowa imprezy: www.mlodziluteranie.pl

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji, Parafia w Chorzowie i Synodalna Komisja ds. Młodzieży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.