Zmarł luterański proboszcz z Ustronia; chorował na Covid-19

Ks. Piotr Wowry, proboszcz luterańskiej parafii w Ustroniu, radca Konsystorza, delegat do Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zmarł w środę w klinice w Krakowie. Chorował na Covid-19 - podały służby prasowe Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Duchowny zmarł w wieku 57 lat.

Serwis luteranie.pl przypomniał, że ks. Piotr Wowry urodził się w Cieszynie 12 czerwca 1963 r. Po studiach teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany w Świętochłowicach przez biskupa Janusza Narzyńskiego 13 grudnia 1987 r.

Był wikarym w parafii Św. Trójcy w Warszawie w latach 1987-1990, a następnie w Ustroniu. Z tą beskidzką miejscowością związał się na stałe. W 1993 r. został najpierw proboszczem pomocniczym, a następnie w 2007 r. proboszczem tamtejszej parafii ewangelickiej.

Był inicjatorem i prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Ustroniu, które zrzesza osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.

W latach 2007-2016 pełnił funkcję radcy diecezjalnego Diecezji Cieszyńskiej. Był członkiem Synodu Kościoła XIV kadencji. W 2016 r. został wybrany radcą Konsystorza Kościoła.

Ks. Piotr Wowry pozostawił żonę Karinę.

Informacja o uroczystościach pogrzebowych zostanie podana w terminie późniejszym.

«« | « | 1 | » | »»