Bp Henryk Tomasik w Rotterdamie

Biskup Henryk Tomasik, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży zapowiedział swój udział w 33. Europejskim Spotkaniu Młodych, które rozpoczyna się jutro w Rotterdamie. – To jest jedna z form doświadczania wspólnoty wiary przez ludzi młodych – mówi zaznacza biskup radomski.

Dodał, że bracia z Taizé określają spotkania jako „pielgrzymki zaufania przez ziemię”. – Do wyjątkowych i uroczystych należą spotkania odbywające się na przełomie roku z udziałem młodzieży katolickiej, są także przedstawiciele innych wyznań. Młodzież modli się o jedność Kościoła, o pokój na świecie oraz o zbliżenie między narodami – podkreślił krajowy duszpasterz młodzieży.

Z diecezji radomskiej do Rotterdamu jedzie prawie sto osób. Młodzież przygotowywała się w dwóch ośrodkach radomskich: parafii Matki Bożej Bolesnej na Obozisku oraz św. Królowej Jadwigi na Osiedlu Akademickim. – Głównie chodziło o to, aby na nowo odkryć Kościół jako zaczyn komunii, aby poczuć, że Kościół jest to wspólnota wszystkich ludzi wierzących – powiedział diakon Karol Kisiel, który przygotowywał młodzież na Obozisku.

Europejskie Spotkanie Młodych rozpocznie się 28 grudnia, a zakończy 1 stycznia. Będzie to jednocześnie pierwsze takie spotkanie w Holandii. Młodzi ludzie, katolicy i protestanci, razem już od 1978 roku modlą się, śpiewają, radują. Znakiem rozpoznawalnym Europejskich Spotkań Młodych jest modlitwa kanonami z Taize. Poprzednie spotkanie odbyło się w Polsce, w Poznaniu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama