Meksyk. Zastrzelono kapłana

Ciało ks. José Guadalupe Popoki znaleziono na terenie jego parafii w dzielnicy Zacatepec. Według pierwszych ustaleń, kapłan został postrzelony w głowę.

Jak relacjonuje "Avvenire", największy włoski dziennik katolicki, ciało meksykańskiego księdza znaleziono rano 31 sierpnia w parafii św. Mikołaja z Bari w mieście Galeana w stanie Morelos. O postrzeleniu napisała natomiast jako pierwsza watykańska Agencja Fides.

Ksiądz José Guadalupe Popoca urodził się 12 grudnia 1977 r. w Jiutepec w stanie Morelos, a na kapłana został wyświęcony 15 sierpnia 2007 roku. Pełnił posługę w różnych parafiach diecezji Cuernavaca, poświęcając się szczególnie młodzieży.

"Według Narodowego Systemu Bezpieczeństwa Publicznego między styczniem a lipcem 2021 r. w stanie Morelos w Meksyku doszło do 769 morderstw i 10 porwań" - pisze "Avvenire". Natomiast według Mexico Peace Index 2021, Morelos jest na 9. miejscu spośród wszystkich 32 stanów Meksyku pod względem zagrożenia przemocą.

Biskupi meksykańscy w depeszy kondolencyjnej wyrazili "głęboki ból, smutek i konsternację z powodu zabójstwa ks. José Guadalupe Popoki".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama