Meksyk: eskalacja przemocy, zamknięto katolicką szkołę

W mieście Chilpancingo, około 300 kilometrów na południe od stolicy Meksyku, zamknięto katolicką szkołę, prowadzoną przez zgromadzenie Sióstr z Guadalupe.

W mieście Chilpancingo, około 300 kilometrów na południe od stolicy Meksyku, zamknięto katolicką szkołę, prowadzoną przez zgromadzenie Sióstr z Guadalupe. Opuściły one placówkę po tym jak na rodzicach i siostrze jednej z zakonnic został wykonany mafijny wyrok – wyjaśnił ordynariusz tamtejszej diecezji bp Salvador Rangel Mendoza OFM.

Według lokalnych mediów grupy przestępcze chcą uzależnić od siebie każdą instytucję obecną w regionie, z Kościołem włącznie. Tylko w pierwszych dniach lutego zamordowano dwóch kapłanów, nauczycielkę, która im towarzyszyła i wiele innych niewinnych osób. Każdy głos ze strony społeczności domagający się ochrony i sprawiedliwości sprawia, że staje się ona celem gangów. Kościół mimo to wzywa rząd do śledztwa i postawienia kryminalistów przed sądem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.