Była ich tam niemal setka. Poczuli, że we wspólnocie są siłą. Wrócili pełni wiary i nadziei.
To był czas przemyśleń i zmian w naszych sercach. Przez modlitwę otwieramy się na czynienie dobra, na pomoc potrzebującym, przebaczenie. Dzięki rozmowom z ludźmi z innych krajów mogliśmy dostrzec, że mimo różnic kulturowych posiadamy te same wartości, chcemy żyć według Ewangelii, wspólnie modlić się i dawać świadectwo swoim życiem, niezależnie od tego, skąd pochodzimy – mówią Kinga Bus i Magda Adach.
Wojciech Prawda Do panelowej dyskusji o współczesnym Kościele i roli młodych bp Henryk Tomasik (drugi z prawej), zaprosił pasterza diecezji opolskiej bp. Andrzeja Czaję (pierwszy z prawej) Noworoczne spotkanie, które przygotowała ekumeniczna wspólnota z Taizé, odbyło się w Rotterdamie.Jego uczestnicy mogli poczuć siłę jedności w wierze. Zamieszkali w gościnnych domach Holendrów. 30 tys. młodych z różnych krajów nnaszego kontynentu pokazało, że chrześcijaństwo nie jest nostalgicznym śpiewem przeszłości w tym zsekularyzowanym kraju.
Dowiedli, że tam – obok miejsc lansowanych jako przestrzeń bez Boga i gdzie wyrosło w ostatnim czasie ponad dwieście muzułmańskich meczetów – jest nadal miejsce na krzyż Chrystusa. – Na spotkaniu Taizé poczułam jedność wszystkich wyznań chrześcijańskich. Zrozumiałam, że mimo różnic pomiędzy katolikami, prawosławnymi czy też protestantami mamy wiele wspólnego.
To wiara w tego samego Boga i podobne wartości. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera wzajemnego zaufania, życzliwości. Tego wszystkiego nie da się opowiedzieć.
Tego trzeba doświadczyć! To niesamowite uczucie uczestniczyć w spotkaniu, gdzie modlą się dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Mamy nadzieję, że czas spędzony na spotkaniu zorganizowanym przez wspólnotę Taizé przyniesie owoce w naszym życiu. Już dziś wszystkich zapraszamy za rok do Berlina! – mówi Renata Rzeczkowska. W ekumenicznej modlitwie i spotkaniu młodych uczestniczył nasz ordynariusz.
Bp Henryk Tomasik jest przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Młodzieży. – Te spotkania są jedną z form doświadczania wspólnoty wiary przez ludzi młodych. Do wyjątkowych i uroczystych należą spotkania odbywające się na przełomie roku z udziałem młodzieży katolickiej. Są także przedstawiciele innych wyznań.
Młodzież modli się o jedność Kościoła, o pokój na świecie oraz o zbliżenie między narodami. To wielki znak nadziei – mówi pasterz naszej diecezji.
Gość Niedzielny Radomski (2/2011)
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Ciąg dalszy kampanii reżimu prezydenta Daniela Ortegi przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Podczas liturgii odczytano Przesłanie Soboru Biskupów z okazji 100-lecia autokefalii.
W Białymstoku odbył się z tej okazji koncert dzieł muzyki cerkiewnej w wykonaniu stuosobowego chóru.