Potrzeba świadectwa jedności

Dążenie do jedności ekumenicznej to nie tylko pragmatyzm, lecz realizowanie woli Bożej - powiedział 18 stycznia w Bielsku-Białej bp Tadeusz Rakoczy podczas nabożeństwa w kościele ewangelickim Zbawiciela.

Zainaugurowało ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan na Śląsku. Gospodarzem spotkania, które w dużej mierze wypełniły kolędy w wykonaniu artystów katolickich i ewangelickich, był zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Paweł Anweiler, kierujący też Śląskim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej.

Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Tadeusz Rakoczy w kazaniu podkreślił, że droga ekumenizmu jest efektem przemiany serc chrześcijan, jaka dokonuje się dzięki miłosierdziu Bożemu.


Duchowny zaznaczył, że światu potrzeba świadectwa miłości, jedności i trwania we wspólnocie.


W ekumenicznym koncercie w bielskim kościele przy Placu Lutra wystąpił zespoły „Dzień Dobry” „Vocal Sound” i „Luter Park”. Śpiewali także aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Usłyszeć można było współczesne aranżacje tradycyjnych kolęd, a także oryginale utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

Tomasz Lorek, bielski aktor i jeden z inicjatorów ekumenicznego kolędowania, podkreślił w rozmowie z KAI, że modlitwa śpiewana jest nadzwyczaj atrakcyjna i skuteczna.Wtorkowa modlitwa w ewangelickiej świątyni było centralnym wydarzaniem Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji bielsko-żywieckiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama