Prawosławni o naturze Kościoła

Przedstawiciele Kościołów prawosławnych z całego świata debatują nad naturą i misją Kościoła. Na Cyprze trwa tygodniowe spotkanie 40 hierarchów i teologów, które ma wypracować prawosławną odpowiedź na dokument Światowej Rady Kościołów poświęcony temu zagadnieniu.

Obrady otworzył zwierzchnik miejscowej Cerkwi Chryzostom II. Wskazał on na istotne znaczenie omawianego zagadnienia, bo jak stwierdził, „teologia prawosławna jest ze swej istoty eklezjologiczna”. „Chrześcijaństwa nie można pojmować inaczej, niż tylko jako Kościół” – podkreślił.

W spotkaniu uczestniczy też sekretarz generalny ekumenicznej rady, protestancki pastor Olav Fykse Tveit. „Naszym zadaniem – powiedział delegatom Cerkwi – jest potwierdzić, że pragniemy stanowić jedno, aby świat mógł uwierzyć, że sprawiedliwy pokój jest możliwy”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.