Papieskie książki dla Akademii Prawosławn​ej

Ponad dwadzieścia tysięcy książek przekażą włoskie i papieskie uniwersytety bibliotece prawosławnej Moskiewskiej Akademii Duchownej. Zadeklarowano to na otwarciu pierwszego na Półwyspie Apenińskim ośrodka studiów nad kulturą rosyjską na uniwersytecie „Ca’ Foscari” w Wenecji.

Przedstawicielom z Rosji wręczono certyfikat na 21.568 książek historycznych, teologicznych i filozoficznych, z różnych bibliotek północnych Włoch i papieskich uniwersytetów Rzymu.

W otwarciu ośrodka uczestniczyła żona prezydenta Rosji Swietłana Miedwiediewa, ministrowie kultury Włoch i Rosji, burmistrz Wenecji i inne wysoko postawione osoby. „Ośrodek będzie wszechstronnie popierać organizacje naukowe i społeczne zajmujące się studiami nad kulturalno-historyczną spuścizną Rosji i języka rosyjskiego oraz sam takie studia i badania poprowadzi. Wesprze kontakty największych instytucji kultury i sztuki obydwu krajów” – powiedziała Swietłana Miedwiediewa.

Uniwersytet „Ca’ Foscari”, utworzony w 1868 r. był pierwszą we Włoszech szkołą biznesu. Obecnie bardziej znany jest jako wyższa szkoła lingwistyczna. Wykłada się tutaj 40 języków, pośród których język rosyjski zajmuje szczególne miejsce. Wiele uwagi poświęca się na „Ca’ Foscari” studiom nad historią sztuki narodów, których języki są wykładane. Katedra języka rosyjskiego ma 600 studentów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama