Papież pozdrowił nową ekumeniczną Wspólnotę na Skrzyżowaniu

- Ci, którzy widzieli pierwszą chrześcijańską wspólnotę, mówili: spójrzcie, jak oni się nawzajem miłują - zauważył Franciszek.

Ojciec Święty przesłał specjalne pozdrowienie w formie krótkiego filmu do tworzącej się w Nowym Jorku wspólnoty łączącej młodych protestantów i katolików. Celem formującej się grupy jest przeżywanie razem w formie półmonastycznej i w duchu ekumenicznym chrześcijańskiej formacji, modlitwy i posługi ubogim oraz potrzebującym. Wspólnota na Skrzyżowaniu powstaje przy episkopalnej katedrze św. Jana.

Papież Franciszek wyraził wielką radość z tej inicjatywy i podziękował władzom kościelnym różnych denominacji za wsparcie, jakie okazują pomysłodawcom. Jednak szczególne słowa skierował do samych młodych, którzy zaangażują się w życie wspólnotowe i zostaną przez to „świadectwem Bożej miłości i czułości”.

„Ci, którzy widzieli pierwszą chrześcijańską wspólnotę, mówili: «spójrzcie, jak oni się nawzajem miłują. Zobaczcie, jak żyją razem w radości i posiadają wszystko wspólnie; zobaczcie jak się razem modlą, jak trwają w bliskości wobec ubogich». Mam nadzieję i modlę się, aby to stało się w waszej wspólnocie. Wybór pokornej drogi życia wspólnotowego znaczy więcej niż tysiąc słów – powiedział Papież Franciszek. – Przyszłość wiary w naszym świecie wiedzie przez jedność chrześcijan. Tak, nie we wszystkim się zgadzamy. Tak, mamy przekonania, które wydają się niekompatybilne lub są niekompatybilne. Ale to jest właśnie powód, dla którego decydujemy się kochać jedni drugich. A miłość jest silniejsza niż wszystkie niezgodności, przynosi pokój, gdy pokój wydaje się niemożliwy.“

«« | « | 1 | » | »»