Ewangelicy o eutanazji

„Czas życia i czas umierania” – to tytuł ponad 100 stronicowego dokumentu, w którym Wspólnota Ewangelickich Kościołów w Europie (GEKE) analizuje problem eutanazji

Autorzy rozważali zagadnienie eutanazji z perspektywy klinicznej, etycznej, teologicznej i prawnej. Opowiedzieli się zdecydowanie za ochroną praw umierających oraz śmiertelnie chorych. Podkreślili ich prawo do życia do samego końca, a także do rezygnacji z uporczywej terapii.

Dokument odrzuca teologiczno-etyczne usprawiedliwienie eutanazji. Przyjmuje jednak do wiadomości zmiany zachodzące w tej kwestii w mentalności wielu społeczeństw Europy.

– Siłą protestantyzmu w Europie jest poważne traktowanie różnic i dopuszczanie do głosu różnych stanowisk – mówi ks. Thomas Wipf, szwajcarski duchowny, prezydent GEKE.

W skład wspólnoty wchodzi 105 Kościołów tradycji luterańskiej, reformowanej, unijnej oraz metodystycznej, w tym polski Kościół Ewangelicko-Augsburski i Kościół Ewangelicko-Reformowany.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.