Choć pełne zjednoczenie chrześcijan należy do przyszłości, to jednak w Niemczech osiągnęliśmy już jedność w wielu obszarach: głoszenia, liturgii i diakonii – uważa bp Gerhard Feige, odpowiedzialny w niemieckim episkopacie za ekumenizm.
Rozmawiając z Radiem Watykańskim przypomina, że jak wykazały ostatnie ankiety większość chrześcijan w Niemczech domaga się większej współpracy między różnymi wyznaniami.
Bp Feige przypuszcza, że to właśnie presja ze strony społeczeństwa może skłonić Kościoły do zjednoczenia. „Oznacza to, że jeśli sami się o to nie postaramy, to znajdziemy się pod presją innych sił. I może się w tym przejawiać Duch Święty, skłaniający nas do zbliżenia”. Przedstawiciel niemieckiego episkopatu przyznaje więc, że jedność nie musi być jedynie owocem pracy teologów, ale także wynikiem presji społecznej czy presji czasu.
Raport dokumentuje sytuację od 5 do 30 kwietnia 2026 roku na terenie miasteczka Taybeh.
Policja w Jerozolimie aresztowała 29 kwietnia 36-letniego mężczyznę.
Dama Sarah Mullally rozpoczyna jutro czterodniową wizytę w Rzymie.
Finał Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej.