Dyplomaci 56 krajów o chrystofobii

Przeciwdziałaniu aktom nienawiści wobec chrześcijan poświęcono dziś w Rzymie spotkanie wyższego szczebla Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Biorą w nim udział przedstawiciele 56 krajów członkowskich tej organizacji z Europy, Azji Środkowej i Ameryki Północnej, w tym watykański sekretarz ds. relacji z państwami, abp Dominique Mamberti.

Obok OBWE z jej sekretarzem generalnym Lamberto Zannierem oraz dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) Janezem Lenarcziczem reprezentowane są liczne organizacje międzynarodowe i pozarządowe. Wśród obecnych jest metropolita Hilarion z patriarchatu moskiewskiego.

„Wolność reli ataki na duchownych i miejsca kultu. W Wielkiej Brytanii częste są napady na protestanckich kaznodziejów ulicznych wypowiadających się przeciw praktykowaniu homoseksualizmu. We Francji, jak podaje tamtejsza żandarmeria, co drugi dzień profanuje się jakiś kościół katolicki czy cmentarz. Na dzisiejszym spotkaniu przypomniano też zamordowanie w 2000 r. we Włoszech przez młode satanistki s. Laury Mainetti. Obecnie toczy się jej proces beatyfikacyjny.
Owocem rzymskiego spotkania OBWE ma być stworzenie międzynarodowego banku danych o aktach chrystofobii celem lepszej współpracy między policją i rządami. Planuje się też kampanie informacyjne. Po raz pierwszy na spotkaniu międzynarodowym takiego szczebla zbrodnie popełniane z nienawiści do chrześcijan uznano za problem prawny i palącą kwestię humanitarną – zauważył Massimo Introvigne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHRYSTOFOBIA

Pobieranie...
 • cytaty i komentarz
  12.09.2011 18:58
  Jezus powiedział o kapłanach: "1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze2 Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą3, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
  Dalej: "13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą6.
  15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę7. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami."
  Następnie: "25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
  27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości."
  I na koniec: "15 Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z cierni lub figi z ostów. 17 Tak właśnie każde dobre drzewo rodzi dobre owoce, a drzewo zagrzybione rodzi owoce zepsute. 18 Nie może dobre drzewo rodzić zepsutych owoców ani drzewo zagrzybione rodzić dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, jest wycinane i wrzucane do ognia. 20 Tak zatem poznacie ich po ich owocach."

  Tak oto Kościół katolicki zbiera owoce swojej działalności, która w ostatnich latach dokładnie została opisana. Nic dziwnego, że "dyplomaci" radzą jak powstrzymać odwrót od chrześcijaństwa, bo problem dla Kościoła jest co raz większy.
  Minęły czasy, gdy Kościołowi wolno było więcej, że był poza wszelką kontrolą.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.