Prześladowane za przyjęcie arcybiskupa

Zakonnice-augustianki z Zimbabwe stały się obiektem ataku zbirów inspirowanych przez ekskomunikowanego anglikańskiego biskupa Harare - Nolberta Kunonga za to, że wpuściły do prowadzonego przez siebie sierocińca honorowego zwierzchnika Wspólnoty Anglikańskiej dr Rowana Williamsa.

Arcybiskup Canterbury odbywa właśnie wizytę duszpasterską po krajach południowo-wschodniej Afryki - Malawi, Zimbabwe, Zambii. Spotkał się z prezydentem Zimbabwe Robertem Mugabe prosząc go o zaprzestanie prześladowań anglikanów krytycznych wobec rządu.

W Kościele anglikańskim Zimbabwe doszło do rozłamu, którego dokonał biskup Kunonga, stronnik Mugabe, który rozłam uzasadniał niezgodnym z Biblią stosunkiem zachodnich anglikanów wobec homoseksualności.

Zwolennicy ekskomunikowanego biskupa nie dopuścili arcybiskupa Canterbury do wejścia do katedry w diecezji Manicaland. Ponieważ zakonnice przyjęły arcybiskupa i przyjęły zabawki dla dzieci zwolennicy ekskomunikowanego biskupa grozili im śmiercią bądź usunięciem z klasztoru jeżeli nadal będą popierać arcybiskupa Canterbury i zarzucając im poparcie dla homoseksualizmu.

***

Prześladowane za przyjęcie arcybiskupa   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama