Kto zostanie nowym arcybiskupem Canterbury?

Arcybiskup Canterbury od 2003 roku, dr Rowan Williams, ma podobno zamiar w następnym roku przestać piastować stanowisko zwierzchnika Kościoła Anglii i Wspólnoty Anglikańskiej.

Arcybiskup ma zamiar odejść na wcześniejszą emeryturę po obchodach diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II, która w czerwcu 2012 roku będzie świętowała 60 lecie swojego panowania. Dr Rowan Williams w tym czasie ukończy 62 lata. Funkcję zwierzchnika Kościoła Anglii mógłby pełnić jeszcze przez 8 lat, jednakże jego pragnieniem jest podobno powrót do akademickiego życia na Uniwersytecie w Cambridge.

Przed objęciem zwierzchnictwa nad Wspólnotą Anglikańską dr Rowan Williams był prymasem Kościoła Walii.

 Kto będzie następnym 105. arcybiskupem Canterbury? Prasa największe szanse daje obecnemu arcybiskupowi Yorku.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.