Katolicy, prawosławni, przedstawiciele ruchów ewangelikalnych oraz protestanci kilku denominacji podpisali się pod listem do prezydenta Chile Sebastiana Piñery w obronie życia, małżeństwa i rodziny. Podkreślili, że wartości, za którymi się opowiadają, są „fundamentem społeczeństwa” a obowiązkiem rządu jest ich upowszechnianie.
Chilijscy chrześcijanie odrzucają wszelkie formy aborcji i sprzeciwiają się nie tylko legalizacji związków homoseksualnych, ale także jakichkolwiek cywilnych związków partnerskich – heteroseksualnych czy homoseksualnych.
Autorzy listu opowiadają się przeciw proponowanemu ustawodawstwu, zakazującemu dyskryminacji na tle orientacji seksualnej, gdyż, jak podkreślają, wcielenie w życie podobnych ustaw w innych krajach doprowadziło do „zniekształcenia” wizji seksualności i rodziny oraz poważnie utrudniły egzekwowanie podstawowych praw obywatelskich dotyczących życia rodzinnego i religijnego.
Prezydent Chile Sebastian Piñera, który uważa się za katolika, zadeklarował ostatnio, że zamierza zawetować ustawę legalizującą tzw. aborcję terapeutyczną, pozwalającą na zabijanie dzieci nienarodzonych ze względów zdrowotnych, jednak sam zaproponował ustawę o cywilnych związkach partnerskich dla par hetero i homoseksualnych.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Ciąg dalszy kampanii reżimu prezydenta Daniela Ortegi przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Podczas liturgii odczytano Przesłanie Soboru Biskupów z okazji 100-lecia autokefalii.
W Białymstoku odbył się z tej okazji koncert dzieł muzyki cerkiewnej w wykonaniu stuosobowego chóru.