Ashton: Uwolnić pastora

Catherine Ashton, szefowa unijnej dyplomacji - wraz z ministrami spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej - wezwała do natychmiastowego i niezwłocznego uwolnienia Jusufa Naderkhaniego

Na początku października br. - o zaangażowanie się w obronę pastora - apelował do Jerzego Buzka oraz do Catherine Ashton europoseł Paweł Kowal. Jusuf Naderkhani to prostestancki pastor, który został skazany w Iranie na karę śmierci za przyjęcie wiary chrześcijańskiej. Paweł Kowal wielokrotnie zwracał się z apelem do instytucji Parlamentu Europejskiego, z prośbą o interwencje w tej sprawie. W liście z 2 października 2011 - skierowanym do Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - Kowal podkreślał jak ważnym głosem w obronie pastora Jusufa Naderkhaniego jest głos instytucji europejskich.

Zwracając się z podobnym apelem do Catherin Ashton, europoseł Paweł Kowal pisał, że w Iranie z powodu prześladowań cierpią chrześcijanie i przedstawiciele innych religii a przypadek pastora Naderkhaniego nie jest odosobniony. Kowal zapewnił, że sprawa obrony pastora Jusufa Naderkhaniego będzie przedmiotem dalszych jego działań jako posła do Parlamentu Europejskiego i wyraził nadzieje, że władze Iranu potraktują wezwanie szefowej unijnej dyplomacji jako poważny głos sprzeciwu państw Unii Europejskiej wobec stosowania podobnych praktyk w tym kraju. List Kowala skierowany do Catherine Ashton został poparty przez 34 posłów Parlamentu Europejskiego z różnych frakcji politycznych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ASHTON, IRAN

Reklama

Reklama

Reklama