Komentarze 13
 • Kokogut
  09.01.2019 19:30
  Mądrze powiedziane. Szkoła nie tylko uczy ale też musi wychowywać, razem z rodzicami. Jak się komuś nie podoba to religia nie jest przymusowa. Tak jak dyscyplina, dobre wychowanie, szacunek dla bliźniego i cały dekalog.
  • GOSC
   09.01.2019 22:55
   Bez sensu, skoro szkoła ma wychowywać zgodnie z wolą rodziców, to jak sobie zażyczę zajęć z gender, albo wychowania w duchu komunizmu, to też szkoła ma taki obowiązek? Myślę że nie. Szkoła ma być od wiedzy, religie i ideologie trzymajmy z dala.
 • kskiba19
  09.01.2019 19:42
  "Według mnie państwo jest zobligowane do tego, by nie tylko kształcić, ale także kształtować młodzież." W pierwszej chwili czytając to oniemiałem, myślę sobie: jakiemuś księdzu odbiło, ale potem doczytałem że to heretyków takie herezje wygaduje. Trochę mi ulżyło, tylko trochę.
 • kskiba19
  09.01.2019 19:43
  Miało być heretyk, przepraszam
 • Kris
  10.01.2019 07:43
  Komu przeszkadza, że się uczy dzieci" "nie zabijaj, nie kradnij, kochaj bliźniego"? Moim zdaniem najbardziej im przeszkadza uczenie "nie cudzołóż".
 • jurek
  10.01.2019 10:17
  Państwo chciało "kształtować młodzież" w ZSRR i innych krajach komunistycznych (a przecież właśnie przed komonizmem ostrzegał ks. Adrianik). Wydaje mi się, ze to przede wszystkim rodzice powinni dbac o odpowiednie wychowanie swoich dzieci. A kwestia czy lekacja religii będzie w szkoe czy w salce katechetyczne lub katecheta będzie opacany z budżetu paśtwa lub przez parafię to przecież kwestia drugorzedna.
 • art
  10.01.2019 11:56
  JUREK
  10.01.2019 10:17
  1.„Państwo chciało "kształtować młodzież" w ZSRR i innych krajach komunistycznych (a przecież właśnie przed komonizmem ostrzegał ks. Adrianik).”

  Dlaczego takie szkolnictwo było nieefektywne? Bo nie było oparte na Bożym planie (Dekalogu). Innymi słowy brak religii w szkołach i poza nimi doprowadził do upadku ZSRR

  2. „Wydaje mi się, ze to przede wszystkim rodzice powinni dbac o odpowiednie wychowanie swoich dzieci.”


  Prawie 100% społeczeństwa Polski jest w coś tam więrząca. Logicznym chyba jest iż chcieliby (przynajmniej większość jak to w demokracji) aby ich dzieci uczyły się w szkole zasad które oni (rodzice) wyznają (W szkole- a nie po psich budkach). I chcą. Problem w tym iż róźni lewaccy mądrale szkodzą!


  3. „A kwestia czy lekacja religii będzie w szkoe czy w salce katechetyczne lub katecheta będzie opacany z budżetu paśtwa lub przez parafię to przecież kwestia drugorzedna.”

  Drugorzędna? Wręcz przeciwnie. To kwestia podstawowa! Patrz punkt 1. Komunisci doprowadzili do tego że musiano rugować religię do salek katechetycznych spychając tym samym wiekszośźć obywateli do podludzi II kategorii(Pierwsza kategoria żyła całą paszczą – wyjazdy za granicę , elitarne stanowiska w administracji, sklepy za żółtymi firankami – jak ciekawostka: dzieci swoje prywatne kształcili w katolickich szkołach patrz. Np. Jan Hartman .

  Oczywiście komunizm jeszcze nie upadł. Ale upadło ZSRR. Z komunizmem skończą muzułmanie bo oni religię tak jak należy stawiają na pierwszym miejscu. Szczycą się tym a nie wstydliwie upychają po salkach katechetycznych drąc się o równości czy braterstwie.

  Ps. Twoje spostrzeżenia tyczące nauczania można by natomiast zastosować na przykład w stosunku do matematyki. Może rzeczywiście młodzież ucząca się tego przedmiotu po salkach , z dala od szkoły poprawiłaby wyniki??? Bo jest coś strasznego z poziomem nauczania matematyki!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...